Koje su najčešće prihvaćene klase materijala za A100 kransku šinu?

Apr 20, 2026 Ostavi poruku

Koje su najčešće prihvaćene klase materijala za A100 kransku šinu?

 

A100 kranske šine(DIN 536 standard) se obično proizvode pomoću visoko{1}}ugljičnog-manganskog čelika visoke čvrstoće dizajniranih da izdrže teška opterećenja i habanje u industrijskim okruženjima.

 

1. Grade 900 / 900A (najčešći industrijski standard)


Ako naručite šinu A100 bez navođenja zahtjeva za ekstremnu-dužinu, najvjerovatnije će biti isporučena u razredu 900 (često označen kao 900A ili R260). Ovo je neosporan "radni konj" za piste za industrijske dizalice.

 

 

  • Vlačna čvrstoća: minimalno 880 do 900 N/mm² (MPa)

 

  • Tvrdoća: ~260 do 280 HBW (tvrdoća po Brinelu)

 

  • Sastav: Visok ugljik (približno. 0.60 - 0.80%) i visok nivo mangana (približno. 0.80 - 1.30%), što pruža odličnu žilavost.

 

  • Zašto je tako uobičajen: Nudi savršenu ravnotežu. Dovoljno je tvrd da se odupre habanju i spljoštenju uzrokovanom teškim industrijskim dizalicama, ali ga je mnogo lakše rezati, bušiti i zavariti od viših razreda.

 

  • Tipične primjene: Standardne unutrašnje tvorničke mostne dizalice, brodogradilišta i teški proizvodni pogoni.

 

A100 Rail

 

Standard Razredi čelika Hemijski sastav
%C %Mn %Si %P %S Max H ppm Max O ppm
UIC{0}} 700 0,40 0,60 0,8 1,25 0,05 0,35 Max 0,05 Max 0,05
900A 0,60 0,80 0,8 1,3 0,1 0,5 Max 0,04 Max 0,04
900 B 0,55 0,75 1,3 1,7 0,1 0,5 Max 0,04 Max 0,04

 

2. Grade 1100 / 1080 (Standard za teške uslove rada)


Kao što je utvrđeno, ovo je prelazak-na standardnu ​​ocjenu za ekstremna okruženja. Često se traži pod evropskim oznakama kao što je R320Cr.

 

 

  • Vlačna čvrstoća: minimalno 1080 N/mm² (MPa)

 

  • Tvrdoća: ~300 do 320 HBW

 

  • Sastav: Vrlo visok ugljik, legiran hromom (Cr). Krom značajno povećava dubinsko-otvrdnjavanje i otpornost na abrazivno habanje.

 

RAIL A100

 

  • Kompromis{0}}: Zbog visokog sadržaja ugljika i hroma, veoma je podložan pucanju vodonika tokom zavarivanja. Zahtijeva strogo pred{2}}zagrijavanje, specijalizirane postupke zavarivanja (kao što je zavarivanje Thermite) i sporo hlađenje.

 

  • Uobičajene primjene: visoko-priključci, kontejnerske dizalice-do-od-kod (STS) kontejnerske dizalice, čeličane i automatizirani 24/7 sistemi za pronalaženje{5}}teških tereta.

 

3. Grade 700 / 690 (Standard za lakši{3}}dužni rad)


Prema DIN 536 standardu, Grade 700 je početni{2}}bazni nivo. Međutim, budući da je šina A100 inherentno dizajnirana za velika opterećenja, Grade 700 se danas rijetko koristi za ovaj specifični profil, iako je i dalje široko dostupan.

 

 

  • Vlačna čvrstoća:Minimalno 690 do 710 N/mm² (MPa)

 

  • tvrdoća:~200 do 220 HBW

 

  • Zašto je to manje uobičajeno za A100:Ako postrojenje koristi šinu A100, općenito ima dovoljno teško opterećenje da opravda nadogradnju na Grade 900. Upotreba mekšeg čelika na masivnoj šini može dovesti do prijevremenog habanja glave.

 

  • Tipične primjene:Dizalice s vrlo niskim radnim ciklusima, dizalice za održavanje ili gusjenice gdje je jednostavnost standardnog zavarivanja apsolutni najveći prioritet u odnosu na dugovječnost.

 

4. Premium Head-Kaljeni (HH) razredi

 

Glavne svjetske tvornice šina (poput GNEE RAIL) nude vlasničke klase koje premašuju osnovni DIN standard za A100 šine.

 

Profile rail A100

 

 

  • Uobičajene oznake:340 HH, CR105 ili R340.

 

  • karakteristike:Oni počinju sa visoko-hemijskim sastavom (slično Grade 1100), ali se podvrgavaju indukcijskoj toplinskoj-tretaciji koja se posebno primjenjuje na vrh i strane glave šine.

 

  • rezultat:Glava postiže ogromnu tvrdoću od 340 do 390 HBW kako bi se oduprla trenju kotača, dok osnova i mreža ostaju mekši (više duktilni) kako bi apsorbirali udar i spriječili pucanje šine pri savijanju.

 

Kako odabrati odgovarajuću klasu čeličnog materijala za šine?

 

Odabir odgovarajuće klase čeličnog materijala za dijelove šine zahtijeva balansiranje mehaničkih svojstava-kao što su tvrdoća, čvrstoća i žilavost-u odnosu na operativne zahtjeve, faktore okoline i troškove životnog ciklusa.

 

Ključni faktori odabira

 

 

  • Osovinsko opterećenje i promet (MGT):High-density freight lines or heavy-haul railways (axle loads >25t) require stronger, harder steel (e.g., >980MPa do 1180MPa) da izdrži ogromna tlačna naprezanja.

 

  • Radna brzina:Za{0}}putničke linije velike brzine potrebne su šine visoke čvrstoće na zamor i stroge metalurške čistoće kako bi se održao gladak, dosljedan kontakt.

 

  • Radijus krivine:Uske krivine (radijus manji od ili jednak 1600 m) zahtijevaju veću otpornost na habanje za borbu protiv ubrzanog abrazivnog habanja, zahtijevajući više-legure ili termički{2}}obrađene čelike.

 

  • Okruženje:Područja ekstremno niskih{0}}temperatura zahtijevaju čelike bolje žilavosti kako bi spriječili krhke lomove, dok korozivna okruženja zahtijevaju specijalizirane sastave legura.

 

  • Strategija održavanja:Linije s visokim troškovima održavanja mogu opravdati veći početni trošak toplinski{0}}tretiranih (HT) šina (npr. R350HT), koje nude duži vijek trajanja.

 

FAQ

 

  • Koja je razlika između R700 i R1100 materijala za A100 šine?


R700 je standardna klasa zatezne čvrstoće od 690 N/mm², dok je R1100 visoka{3}}zatezna klasa sa najmanje 1080 N/mm². R1100 pruža znatno bolju otpornost na habanje i neophodan je za visoko{7}}frekventne ili-nažne radnje dizalicom.

 

  • Da li se hemijski sastav šine A100 razlikuje od standardne šine?


Da, kranske šine poput A100 imaju više razine ugljika i mangana za postizanje veće tvrdoće. To je zato što moraju izdržati veća lokalizirana opterećenja kotača u odnosu na raspoređena opterećenja na standardnim putničkim ili teretnim željezničkim prugama.

 

  • Može li se šina Grade 900 A100 zavariti na šinu Grade 1100?


Da, ali to zahtijeva specijalizovani potrošni materijal za zavarivanje i strogi protokol prije{0}}zagrijavanja i naknadnog{1}}zagrijavanja. Općenito se preporučuje održavanje konzistentnih razreda materijala tijekom jedne vožnje kranskih staza kako bi se osiguralo ravnomjerno trošenje i toplinsko širenje.

 

  • Da li klasa čelika utiče na dimenzije šine DIN 536 A100?


Ne, fizičke dimenzije (glava 100 mm, baza 200 mm) ostaju iste u svim klasama prema DIN 536 standardima. Klasa samo mijenja mehanička svojstva i hemijski sastav samog čelika.

 

  • Koja je klasa najbolja za priobalno ili{0}}okruženje sa visokom vlažnošću?


Dok razred prvenstveno definira snagu, hemija visoke- čistoće Grade 1100 često nudi nešto bolju otpornost na atmosfersku koroziju. Međutim, za ekstremna okruženja preporučuju se specijalizirani premazi ili upotreba posebnih dodataka za kranske šine.

 

GNEE RAILodržava kompletan-procesni sistem proizvodnje od topljenja rafiniranog čelika do visoko{1}}vrćeg-vrćeg valjanja visoke preciznosti, osiguravajući da svaki profil A100 ispunjava najstrože DIN 536 standarde za metaluršku čistoću i vlačnu čvrstoću. Imamo širok asortiman šina A-serije različitih razreda kako bismo osigurali brzo ispunjenje i ponudili profesionalnu tehničku podršku za odabir optimalne specifikacije materijala za vašu infrastrukturu za tešku-opremu.Dobijte ponudu projektada dobijete konkurentnu fabričku-direktnu cijenu i detaljan tehnički list za vaše specifične zahtjeve za kranske šine.